Na niespodziewane wydatki kredyt gotówkowy
Jeśli niespodziewane wydatki sięgają daleko poza Twój stały budżet, to z pewnością zastanawiasz się nad tym, skąd wziąć dodatkową gotówkę. Z pewnością przeszedł Ci przez głowę pomysł, aby wziąć kredyt gotówkowy, jednak ilość formalności i często niejasne reguły bankowe odciągają Cię od tego pomysłu. My rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości, a także sprezentujemy najważniejsze informacje dotyczące nie tylko samego kredytu, ale wszystkiego, co się z nim wiąże.
Na co możesz wziąć kredyt gotówkowy
Niewątpliwie plusem kredytu gotówkowego jest fakt, że nie jesteś ograniczony celem, na jaki możesz go wziąć i wydać pieniądze. Dlatego też kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich konsumentów, niezależnie od rodzaju wydatków, jakie ich czekają.
Jak wybrać tani kredyt gotówkowy?
Oferty kredytów bankowych można obecnie spotkać właściwie wszędzie. Prasa, telewizja, ulotki czy spam w poczcie elektronicznej jest pełen haseł dotyczących kredytów gotówkowych, a każdy z nich przyciąga wzrok chwytliwym hasłem. Jak więc wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę kredytową, która nie zrujnuje naszego portfela? Oczywistym jest, że dużo zależy od samej kwoty kredytu i okresu kredytowania, jednak warto pamiętać, że to nie jedyne aspekty, które wpływają na całkowity koszt kredytu gotówkowego. Oprócz wysokości oprocentowania warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji i RRSO. Część banków oferujących niższe koszty kredytu wymaga założenia konta w placówce lub wykupienie dodatkowego ubezpieczenia kredytu, które podnosi jego ostateczne koszty. Brzmi strasznie? Szukanie dobrego kredytu gotówkowego wcale nie jest takie ciężkie. Najważniejsze jest, aby znaleźć kilka wstępnych interesujących Cię ofert, a następnie bliżej się im przyjrzeć. Możesz to zrobić na przykład umawiając się z doradcą danej placówki.
Jakie dokumenty wymagane są przez bank?
Jak w każdym urzędzie, tak również w banku niezbędny okaże się dowód tożsamości? Na wstępie składasz wniosek o kredyt gotówkowy, który jest wymagany w każdym banku. Placówka poprosi Cię następnie o potwierdzenie Twoich zarobków. Zazwyczaj jest to dokument w formie zaświadczenia o zarobkach, jednak zdarza się również tak, że wystarczy konto w banku, na które wpływa wynagrodzenie. Jeśli kredytobiorca jest rencistą lub emerytem, to bank będzie wymagał odcinek dotyczący wypłaty wpływów. Przy dużej kwocie kredytu bank może poprosić o zgodę współmałżonka. Na podstawie tych dokumentów instytucja wyliczy Twoją zdolność kredytową, czyli wysokość kredytu, jaki możesz otrzymać przy swoich zarobkach, a także wysokość raty kredytowej.
Co jeśli nie bank?
Może zdarzyć się tak, że banki odmówią Ci udzielenia kredyt, bo pracujesz na czarno bądź masz za niskie dochody, sprawdź więc darmowe chwilówki bez BIK. W takiej sytuacji zostają Ci jedynie one, posiadają niższe wymagania podczas udzielania kredytu, dzięki czemu masz wyższe szanse na jego otrzymanie.